Sportisti i njohur i Kosovës, godet ashpër: Oh, pa u ndërruar kjo gjeneratë…
September 29, 2017
0 comments
Share

Sportisti i njohur i Kosovës, godet ashpër: Oh, pa u ndërruar kjo gjeneratë…

Karateisti i mirënjohur i Kosovës, Alvin Karaqi, ka thumbuar ashpër të gjithë ata që mendojnë keq. Ai në një postim të tij ka shkruar  se diçka nuk po merr vesh. “Veç diçka s’po marr vesh!

Kur po bie fjala për të ardhmen e Kosovës po thojnë bukfalisht ‘Oh pa u ndërruar kjo gjeneratë, s’ka shansa me u bo mirë’. Tash që po shohim kandidat të rinj, përfshirë edhe mu në këtë rreth po i shajmë ose përqeshim: Kandidatët e rinj. Phaj normal që ki me pas Facebook-in FULL me kandidat se s’pari s’ jem popull shumë i madh në numër e s’ dyti s’kemi as filtera të qejfit se kënd e mbajmë në rrjet social. S’po bon me i gjeneralizuar kandidatët, se me të vërtetë edhe është banalizu me lista, mirëpo edhe në të njëjtën kohë s’po bon me i gjeneralizuar kandidatët pasi ndër ta mundet edhe besoj që qëndron dikush me vullnet pune dhe aftësi. Ju përshëndes dhe suksese, një jo kandidat i kryeqytetit”, shkruan Karaqi.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *