Sportistët që përfitojnë mbështetje financiare nga Ministria e Sportit e Kosovës
April 24, 2018
0 comments
Share

Sportistët që përfitojnë mbështetje financiare nga Ministria e Sportit e Kosovës

Në vazhdën e nënshkrimit të memorandumeve në mbështetje të sportistëve, sot në kabinetin e ministrit të Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, u nënshkruan edhe gjashtë memorandume bashkëpunimi me gjashtë sportistë.

Nënshkrimi i këtyre memorandumeve bëhet me qëllim të mbështetjes financiare për periudhën janar – dhjetor 2018.

Me 5 mijë e 400 euro mbështetet financiarisht sportistja Distria Krasniqi (xhudiste), ndërsa sportistja Nora Gjakova (xhudiste) mbështetet me 4 mijë e 800 euro. Sportisti Akil Gjakova (xhudist), në bazë të memorandumit të nënshkruar mbështetet financiarisht me  4 mijë e 500 euro. Me nga  1 mië e 200 euro mbështeten sportistët Laura Fazlia (xhudist) dhe Shpat Zeka (xhudist), ndërkaq Loriana Kuka (xhudiste) me 2 mijë e 400 euro.

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, tha se me këto memorandume po ndihmohen sportistët të cilët përveç sukseseve në vend, Kosovës i sollën medalje edhe nga garat ndërkombëtare.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *