Sporti në kushtet e Covid-19, boksierët në ring me maska
April 27, 2020
0 comments
Share

Sporti në kushtet e Covid-19, boksierët në ring me maska

Nga Nikaragua vijnë pamje befasuese të zhvillimit të sportit në kushtet e shkaktuara nga pandemia e koronavirusit.

Në mëngjesin e sotëm, është zhvilluar një event boksi, ku janë zhvilluar disa duele amatorësh.

Organizatorët kanë marrë masa që ky event të mos ketë probleme për sa i përket higenës së boksierëve.

Të gjithë tifozët janë lejuar të ndjekin duelet vetëm pasi u është matur temperatura. Më pas, ata kanë qëndruar në distancë nga njëri-tjetri.

Edhe boksierët i janë nënshtruar një protokolli. Ata janë dizinfektuar me sprajt higjenizues dhe ata kanë dueluar duke mbajtur në fytyrë maska, nga raundi i parë deri tek i fundit.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *