Sporti në bllokadë totale, në këtë vend vijon normalisht – boksierët dezinfektohen para meçit
April 27, 2020
0 comments
Share

Sporti në bllokadë totale, në këtë vend vijon normalisht – boksierët dezinfektohen para meçit

Boksi mund të jetë ndalur në të gjithë botën për shkak të pandemisë koronavirus – por në Nikaragua, është biznes si zakonisht.

Të shtunën në mbrëmje, u zhvillua një event në kryeqytetin Managua, me boksierët që mbanin maska për fytyrë – siç bën edhe gjyqtarët, mediet, tifozët dhe vajzat me unaza.

Boksierët u lejuan të hiqnin maskën e tyre mbrojtëse për të luftuar, ndërsa ata që morën pjesë u udhëzuan të dezinfektojnë duart dhe këpucët pas hyrjes para se të detyroheshin të uleshin në një distancë të sigurt.

Nikaragua nuk ka miratuar masa për distancimin shoqëror dhe si rezultat, luftëtarët u lejuan të qëndronin hundë në hundë gjatë matjes së peshave të premten.

Për më tepër, para fillimit të çdo meçi – boksierët u dezinfektuan në tërë trupin, për ta bërë edhe më të sigurt zhvillimin normal të këtij eventi.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *