Silva rikthehet në stërvitje – këmbëngul për luftën e zjarrtë me McGregorin
July 17, 2020
0 comments
Share

Silva rikthehet në stërvitje – këmbëngul për luftën e zjarrtë me McGregorin

Anderson Silva është rikthyer sërish në stërvitje pas operacionit që kishte në gju.

Legjenda braziliane kishte një ndërhyrje në muajin maj, mirëpo që do të rikthehet për t’i kompletuar dy përballjet e tij që i ka në kontratë me UFC-n.

Silva ka filluar të stërvitet dhe menaxheri i tij Jorge Guimaraes ka postuar një video ku 45-vjeçari shihet duke u stërvitur.

Ai nuk ka luftuar që kur humbi nga Jared Cannonier në Rio de Janiero në muajin maj të vitit të kaluar.

Një vit më pas, ylli i MMA-s në peshat e mesme e ka kaluar me sukses operacionin, gjersa dëshiron të përballet me Conor McGregorin e pensionuar pak javë më parë.

“Kam folur për super-luftën ndaj Conorit, dhe fillova të bija në peshë”, ka thënë fillimisht Silva.

“Të gjithë më kërkuan që të mos e zhvillojë luftën kundër tij, mirëpo unë dua që kjo gjë të ndodhë. Dana White duhet vetëm që të arrijë marrëveshjen dhe të kemi përballjen e zjarrtë. Të shohim”, ka shtuar më tej ai.

McGregor njoftoi për pensionimin e tij të tretë brenda katër vitesh, e që të gjithë presin që ai të rikthehet përsëri.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *