Si në kohët e vjetra, Jones dhe Cormier “ndeshen” në Twitter
December 25, 2018
0 comments
Share

Si në kohët e vjetra, Jones dhe Cormier “ndeshen” në Twitter

Një nga rivalitetet më të mëdha të UFC sapo është rikthyer fuqishëm. Pasi Jon Jones doli përsëri pozitiv në testin e anti-dopingut, Cormier nuk ka nguruar të komentojë në Instagram dhe Twitter.

Në fillim Cormier shkruan: “Ai ka dalë përsëri pozitiv!” kur merr vesh lajmin dhe më pas kanë sulmuar njëri-tjetrin si në kohët e vjetra.

“Unë mund të godisja gruan tënde me shpullë dhe ti nuk do bëje asgjë. Ti je k***a ime DC, kjo nuk do të ndryshojë.”Cormier përgjigjet menjëherë: “Ti nuk do të bëje asgjë, je i droguar.”

Jones dhe Cormier mbeten armiq dhe pritet që në vitin e ardhshëm të ndeshen përsëri në peshën e rëndë.

Por në fillim Jones duhet të ndeshet me Gustafsson në peshën “light-heavyweight.”

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *