Shuma e frikshme që do të fitojë McGregor për ndeshjen ndaj Khabib
September 6, 2018
0 comments
Share

Shuma e frikshme që do të fitojë McGregor për ndeshjen ndaj Khabib

Ish-kampioni i UFC në dy pesha të ndryshme Conor McGregor ka bërë shumicën e fitimeve të tij në një sport tjetër, pikërisht në atë të boksit ndaj Floyd Mayweather.

“Tani duhet të më plotësojnë disa dëshira pasi vij nga një ndeshje multi-milion dollarëshe. Dua barazi. Dua pronësi. Dua të jem një bashkëpronar, siç isha në ndeshjen me Floyd.

“Isha promovues dhe isha një luftëtar, kjo duhet të vazhdojë.”

Conor fitoi 100 mln euro në ndeshjen ndaj Mayweather dhe për ndeshjen e tij të radhës ndaj Khabib Nurmagomedov, ai pritet të bëjë 65 mln euro sipas një zyrtari të UFC i cili kërkon të mbetet anonim.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *