Shqiponjat shqiptare Joana dhe Ermira ndeshje në Itali
January 30, 2020
0 comments
Share

Shqiponjat shqiptare Joana dhe Ermira ndeshje në Itali

Njëri prej klubeve më të mira në Itali “Black Eagle Gym” që e drejtojnë legjendat shqiptare  Ermiriano Bici, Ervis Bici dhe ai tajlandez, Sak Kaponlek më 1 shkurt në Montichiari Brescia Itali do të marrin pjesë me garuesit e tyre më të mirë në gala mbrëmjen “Withe shark Night” që organizohet nga Bortolotti Gianluca. Kësaj klubi do të përfaqësohemi me 5 sportist ku prej tyre 2 femra dhe 3 meshkuj. Bëhet fjalë për Ermira Rexhmati (54kg classe N), Joana Kiptiu (52-kg class B-A),  Stefano Bescotti (75kg class B-A), dhe 2 fillestar Alessandro Baroni (52kg) e Francesco Vigani (64kg).

“Tani jemi në fillim të sezonit dhe do jetë interesante për të gjithë sportistet kjo nisje, ku kam përshtypjen se do të paraqitemi me sukses. Do i marr me radhë Joana tashmë një talente, e zbuluar nga kushëri im, gjithashtu edhe sportist i imi Ervis Bici, ku shpresojmë të bëjë atë që ka bere deri tani, dmth fitore të bindshme dhe edhe dëshiroj të shikoj progresin e punës që kemi bëre deri tani.  Kuksjanja Ermira dhe kjo e zbuluar nga Ervis, një vajzë me energji shumë të madhe duke u bazuar në ndeshjet e zhvilluara deri tani dhe me karakter që ka treguar shpresojmë të vazhdojmë kështu. Jam i bindur që do të jetë një triumf, sepse do shikojmë progresin e atletëve pro dhe fillimin e atletëve të rinj”, shprehet për portalin për sporte luftarake “ArenaRing”, trajneri Ermirian Miro Bici, i cili me prejardhje është nga Shqipëria por që bënë shumë për sportistët shqiptar kudo që gjinden.

 

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *