Shqipëria paraqitje të mirë në kampionatin botëror në MMA
November 13, 2018
0 comments
Share

Shqipëria paraqitje të mirë në kampionatin botëror në MMA

Nje paraqitje e mire e Kombetares Shqiptare te MMA ne diten e pare te Kampionatit Boteror 2018

Rezultatet:

Marco Doda (ALB) vs Viktor Chekis (RUS) – Fitues Doda me dorëzim në raundin e dyte.

Nje paraqitje fantastike e Marco Doda i cili vulosi emrin e tij ne listen e pretendenteve per medalje duke dominuar ne cdo aspekt kundershtarin nga Rusia.

Francois Meyer (Afrika e Jugut) vs Klajdi Metani (ALB) – Fitues Meyer me vendim 2-1.

E vleresuar si ndeshja me e bukur e dites se pare te kampionatit.

Meyer vs Metani ishte nje ndeshje teper emocionuese dhe e nivelit te larte persa i perket asaj qe te dy sportistet dhuruan brenda kafazit.

Per fat te keq sportisti yne humbi me pike (2-1) ndaj sportistit nga Afrika e Jugut, i cili shikohet si nje nga pretendetet kryesor per medalje ne kete boteror.

Carlos Castro (USA) vs Alfons Doskja (ALB) – Fitues Castro me TKO.

Gjithcka nisi mire per sportistin tone, i cili dhuroi nje raund te pare fantastik duke vene disa here ne veshtiresi kundershtarin amerikan.

Atehere kur dukej sikur gjithcks po shkonte mire, nje pakujdesi ne raundin e dyte i kushtoi sportistit tone humbjen ne kete ndeshje nga nje grusht i kundershtarit.

Persa i perket dites se dyte Kombetarja jone do kete keto ndeshje:

Ermil Xhaferi (ALB) vs Elmo Peltonen (FIN)

Marco Doda (ALB) vs Angelo Lopez (USA)

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *