Shpëtim Shala paralajmëron fitore në Hungari
May 24, 2018
0 comments
Share

Shpëtim Shala paralajmëron fitore në Hungari

Boksieri me prejardhje nga Peja por që jeton dhe ushtron në Austri, Shpëtim Shala, më 2 qershor në Gjermani  do të paraqitet në parameq të ndeshjes së Haxhi Krasniqin.

Kundërshtar i tij do jetë Babor Detres i cili në karrierën e tij ka 6 ndeshje, ku prej tyre ka 4 fitore dhe 2 humbje, kurse nga ana tjetër Shala ka 25 duele të zhvilluara, nga të cilat 22 duele i ka fituar, duke i numëruar poashtu edhe dy humbje.  “Përgatitjet kanë shkuar sipas planit sepse kësaj radhe tre javë kam ushtruar së bashku me Haxhi Krasniqin në kampin e tij në Frankfurt dhe shfrytëzoj rastin ta falënderoi shumë për mbështetjen. Prej ndeshjes time pres vetëm fitore dhe asgjë tjetër”, thotë për agjencinë për sporte luftarake “ArenaRing”, Shala, duke besuar se në fund të vitit do të sfidon edhe titullin.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *