Shpejtim Bajokut medalja e argjente ne turneun “Emil Jetchev”.
April 8, 2017
0 comments
Share

Shpejtim Bajokut medalja e argjente ne turneun “Emil Jetchev”.

 Sot ne finale Shpejtim Bajoku pesoi humje me rezultat te ngushte kunder boksierit Rus Zaitsev Majsim ne nji lufte te barabarte ku u shkembyen shum goditje gjat tri raundeve dhe deri ne fund te meqit nuk u dijke fituesi dhe me vendim te refereve per nje poen me shume shpallen fitues boksieren nga Rusia,dhe keshtu Bajokut i takoi vendi i dyt dhe medalja e argjent ku pjesemarres ishin 27 shtete me 270 boksier.Trajneri i Reprezentacionit te Kosoves Kreshnik Shala u nda i kenaqur me boksin qe tregoi Bajoku ne finale dhe me boksin qe treguan djelmoshat tane.Ne ket turnir drejtesine ndau dhe gjyqtari nderkombetar AIBA Latif Demolli.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *