Shkodran Veseli kërkon fitoren e radhës, tani në Gjermani
April 13, 2018
0 comments
Share

Shkodran Veseli kërkon fitoren e radhës, tani në Gjermani

Kikboksieri i mirënjohur kosovar, Shkodran Veseli, më 21 prill do të luftoj në Gjermani, respektivisht në Eisporthalle Darmstadt, kurse kundërshtar i tij do jetë gjermani Sergej Braunin i cili është një kikboksier mesatar por shumë i papërshtatshëm për luftë.

Ai deri më tani ka 26 përballje të zhvilluara ku prej tyre ka 21 fitore dhe pesë humbje, kurse Veseli deri më tash ka zhvilluar 89 lufta ku prej tyre ka 72 fitore, 16 humbje dhe vetëm një barazim. Ndryshe, kosovari përgatitjet i ka zhvilluar kryesisht në Zvicër, ku disa ditë ka bërë sparing edhe me Muharem Hasanin.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *