Shevchenko sërish në kafaz në UFC-238
March 12, 2019
0 comments
Share

Shevchenko sërish në kafaz në UFC-238

Valentina Shevchenko, kampione e botës në peshën “flyweight” (pesha 53-57) në artet marciale mikse do të mbrojë titullin ndaj Jessica “Evil” Eye. Kjo sfidë do të zhvillohet në eventin UFC-238, më 8 qershor, në Chicago.

Lajmi është zyrtarizuar sot nga UFC-ja, që tha se për momentin, kjo sfidë, është përballja kryesore e këtij eventi. Rusja Shevchenko (16 fitore e 3 humbje në UFC), por me pasaportë peruane, do të mbrojë për herë të parë titullin kampion bote të fituar në dhjetor të vitit ët kaluar.

Shevchenko vjen nga dy fitore radhazi, të dyja në peshën “flyweight”, Divizion ku është ngjitur vetëm pak muaj më parë. Rivalja e saj, Jessica Eye, vjen nga 3 fitore radhazi, që i dhanë mundësi të duelojë për titull. Eye numëron 14 fitore, 6 humbje dhe 1 duel pa rezultat në karrierën e saj.

Posteri i duelit Shevchenko-Eye

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *