Sherif Morina zyrtarizon kundërshtarin për 28 nëntor
March 10, 2020
0 comments
Share

Sherif Morina zyrtarizon kundërshtarin për 28 nëntor

Boksieri  i mirënjohur shqiptar, Sherif Morina, ka bërë zyrtare kundërshtarin e tij që do të boksoj më 28 mars në Velbert, Nordrhein-Westfalen, Gjermani. Kundërshtar i tij do jetë hungarezi, Ozkar Fiko i cili ka zhvilluar deri tani 61 ndeshje ku prej tyre ka fituar 33 dhe ka humbur 28.

Për këtë përballje kryesisht Sherifi përgatitjet është duke i zhvilluar në klubin e tij më ndihmën e trajnerëve dhe spatingjeve nga Gjermania. Ai pret fitoren e radhës andaj për ta realizuar të njejtën pret edhe mbështetjen e shikuesve dhe në fund premton që së bashku do ta gëzojnë suksesin e radhës. Cekim se në këtë aktivitet do të ndeshen edhe dy shqiptar nga “ArenaRing Management Promotion”, Ilir Zeneli i cili do ti kryqëzoj dorzat ndaj Darko Knazevic kurse Aleksander Kallashi ndaj Srecko Janjic të dy nga Serbia.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *