Shefat Isufi ndeshet për titull WBO të botës
February 18, 2019
0 comments
Share

Shefat Isufi ndeshet për titull WBO të botës

Isufi do te perballet me anglezin e pamposhtur Joe Saunders me 13 Prill per titullin WBO te botes ne kategorine super te mesme. Kete titull deri tani e kishte meksikani Ramirez ne pronesi, por ai e ka liruar ate per te kaluar nje kategori me larte. Ndersa Saunders ngjitet tani nga kategoria e mesme ne super te mesmen dhe e sjell nje karriere te bukur me vete si kampion bote ne te mesmen.

Shefat Isufi 28-3-2 ne ranglisten e pavarur boterore boxrec eshte ne poziten 32, por ne WBO ne poziten 1, ku ka luftuar disa here per tituj internacional te WBO-se dhe keshtu eshte shpallur si njeri nga sfiduesit e titullit te botes. Kunder Saunders shansat per fitore jane shume shume me te mira se ndaj Ramirez, por gjithsesi do jet nje sfide e veshtire per te cilen i urojme shume fat dhe sukses boksierit shqiptar, transmeton AlbanianBoxing.

 

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *