Shefat Isufi lufton në Mynih për titullin WBO Intercontinental
June 8, 2017
0 comments
Share

Shefat Isufi lufton në Mynih për titullin WBO Intercontinental

Bokseri shqiptar nga Tërnovci i Madh, Shefat Isufi meçin e radhës e ka me 8.07.2017 në Mynih të Gjermanin kundër boksierit nga Peru David Zegarra për titullin WBO Intercontinental. David Zegarra ka 32 meçe 31 fitore 19 fitore me KO dhe një rrezulltati i kundershtarit pa është shum i lart pozitiv prandaj Shefat Isufi nuk do e ketë lehtë këtë fitore.

Sipas Ambasadorit të boksit shqiptar, Halit Nezaj njëherit menexher i mediave dhe marketingut Shefat Isufit, tregon se të gjitha pregaditjet për meçin e radhës kan përfunduar njëherit është pregaditur edhe me kampion gjerman bokserin e famshëm, Graciano Rocchigiani.

Boksierët shqiptarë kudo që boksojnë po dëshmojnë vlerat e tyre dhe e bëjnë krenar kombin shqiptar. Një numër i madh i boksierëve tanë po arrijnë suksese të mëdha në rrafshin ndërkombëtar”, tha Nezaj.

Shefat Isufi posedon WBA PABA .IBF kurse tani lufton për titullin WBO Itercontental kampion bote.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *