Shabani para 32 vjetësh kishte fjetur në këtë hotel në një shtet aziatik
July 6, 2017
0 comments
Share

Shabani para 32 vjetësh kishte fjetur në këtë hotel në një shtet aziatik

Kampioni olimpik në vitin 1984, ish-mundësi më i mirë shqiptar Shaban Tërstena, ka kujtuar një periudhë shumë interesante se ku kishte fjetur para 32 vjetësh, pra në një shtet aziatik.

“Në Tokio të Japonisë, në vitin 1985- së bashku me mundësin tjetër Refik Memisheviç nga Subotica kemi marrë pjesë në Kupën Botërore. Atje kemi fjetur vetëm një natë në këtë hotel siç e shihni në foto, dhe sa për kërshërinë tuaj këto “dhoma” hoteli ishin të parapara vetëm për një person, brenda së cilës i ke të gjitha kushtet; TV, radio . Ishte një eksperiencë interesante dhe me siguri ky lloj hoteli edhe sot e kësaj dite paraqet atraksion më të preferuar në botë”, shkruan Tërstena.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *