Senad Gashi të shtunen lufton per titull WBC
November 19, 2021
0 comments
Share

Senad Gashi të shtunen lufton per titull WBC

Është lufta e tij e parë në kategorinë e re të peshës, Bridgerweight. Të shtunën, më 20 nëntor 2021 nga ora 19.30, drejtpërdrejt në Universum-TV në You Tube, Senad Gashi (31) do të boksojë në Hamburg kundër argjentinasit Jairo Joaquin Diaz (29), i njohur si El Chico.

Është gjithashtu lufta e parë në peshën e re për amerikano-jugorin që ndodhet në Hamburg që nga e enjtja. Dueli për pak sa nuk u prish për shkak se Senad Gashi i kishte thyer hundën teksa bënte sparring javë më parë. Por mjeku ishte në rregull ndërkohë.

“Ashtu si unë, edhe kundërshtari im vjen nga kategoria e peshave të rënda. Ai është një luftëtar i mirë dhe nuk ka rënë kurrë nëse ka humbur një luftë, pastaj vetëm në pikë”, thotë Senad Gashi, i cili vlerëson qëndrueshmërinë dhe aftësinë e kundërshtarit për të marrë. Megjithatë, Senad Gashi është i bindur fort për fitoren e tij në luftën WBC: “Jam stërvitur shumë mirë, jam në top formë dhe i nxehtë si skuqja franceze për luftë”. Prognoza e Senad Gashit, i cili si kundërshtari i tij aktualisht peshon 103 kilogramë: “Do ta dërgoj në tokë. Fitore me nokaut në raundin e parë ose të dytë”. Plani dhe synimi i Senad Gashit është titulli i botës në peshën e re. “Ndeshja ime e radhës do të jetë në shkurt. Nëse fitoj, do të jem në top 15 në renditjen botërore. Dhe do të jem kampion bote i peshave të vogla, kjo është absolutisht e qartë.”

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *