Senad Gashi sparing në Spanjë me Alvaros
October 1, 2017
0 comments
Share

Senad Gashi sparing në Spanjë me Alvaros

Boksieri i mirënjohur shqiptar i cili me prejardhje është nga Shkodra, por ka jetuar edhe në Kosovë, Senad Gashi, ka disa ditë që gjendet në Spanjë ku po i ndihmon të përgatitet Alvaros për ndeshjen e tij të ardhshme. Gashi thotë se po e shfrytëzon këto sparingje me të edhe për të ngrit formën e tij.

“Sot kam pasur sparing të fortë edhe pse nuk duhet të kemi kësi lloj përgatitjesh sepse nuk kam ndonjë ndeshje, por këtë e bëj për ti ndihmuar shokut tim Alvaro, pasi ai javën e ardhshme do të ndeshet dhe unë po e mbështeti maksimalisht. Pra kemi zhvilluar disa raunde dhe kam pasur shumë kënaqësi. I uroj .  Në të vërtetë nuk jam në fazën e sparingut, por shoku im Álvaro e ka javën e ardhshme ndeshjen dhe po e mbështeti në fazen e përgatitjes”, tha për portalin e specializuar për sporte luftarake “ArenaRing”, Gashi.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *