Selmani mundësi shqiptar, i famshëm në botë
May 27, 2019
0 comments
Share

Selmani mundësi shqiptar, i famshëm në botë

FLORIDA : Shqiptari, i cili njihet ndryshe në botën e WWE si Rezar ka mundur së bashku me partnerin e tij Akam AOP, Seth Rollins, duke i marrë kështu titullin kampion në Raë për skuadrat dyshe (Tag Team).

Në të gjitha ndeshjet që zhvillon, të gjithë kundërshtarët e tij flasin anglisht, por ai flet shqip, duke mos patur turp nga origjina e tij dhe duke e shpalosur atë në botë plot krenari!

24-vjeçari nga qyteti i Mitrovicës, kampion në WWE 7 Nëntor 2018 Gzim Selmani, i lindur më 16 qershor 1994, i cili njihet edhe si “Psikopati shqiptar” Gzim Selmani është mundësi shqiptar, i cili ka rrëmbyer titullin kampion në RAW, WWE.

Ai është Shqiptari, i cili njihet ndryshe në botën e WWE si Rezar, ka mundur së bashku me partnerin e tij Akam AOP, Seth Rollins, duke i marrë kështu titullin kampion në Raë për skuadrat dyshe Tag Team. Për dallim nga kundërshtarët e tij që çdo ndeshje flasin anglisht ai flet shqip, duke mos patur turp nga origjina e tij dhe duke e shpalosur atë në botë plot krenari!

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *