Sejfullahu ndaj francezit Siemakin ne Kampionatin Europian per senior
May 3, 2017
0 comments
Share

Sejfullahu ndaj francezit Siemakin ne Kampionatin Europian per senior

 

Ne Kampionatin Europian per senior ne mundje, qe ketyre diteve po zhvillohet ne Novi Sad te Serbise, para pak çastesh eshte matur edhe mundesi i klubit tone, Elmedin Sejfullau.

19 vjeçari i cili do te regjistroj debutimin e tij ne veprimtarite e medha per senior, do te garoj ne kategorine deri me 61 kg dhe ne 1/8 e finales, fati deshti qe te takohet me njerin prej favoriteve, francezin me prejardhje ukrainase, Siemakin.

 

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *