Sejfullahu mundësi më i mirë i vendit në “Margaritarin e Maqedonisë”
June 11, 2017
0 comments
Share

Sejfullahu mundësi më i mirë i vendit në “Margaritarin e Maqedonisë”

Të shtunën në Shtip u zhvillua turneu i 41 ndërkombëtar në mundje “Margaritari I Maqedonisë”, kurse fitues i këtij trofeu kësaj radhë është Ivan Gudea nga Romania.

Mundës më mirë nga jashtë u shpall Pavel Verbell nga Bjellorusia, ndërsa  më i miri nga Maqedonia i takoj mundësit të Lirisë, Elmedin Sejfullahu i cili mori argjend. Nga mundësit shqiptar nga Maqedonia, medalje të bronzta morën Minir Rexhepi, Fati Vejseli dhe Besmir Vejseli.

Nga Kosova Kastriot Sedoli erdhi deri tek medalja e bronzet, kurse nga Shqipëria, Egzon Shala u desh të pajtohet me argjend. (ArenaRing)

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *