Sejfullahu mposhtet nga Siemakin
May 4, 2017
0 comments
Share

Sejfullahu mposhtet nga Siemakin

Ne Kampionatin Europian ne mundje per senior, ne Novi Sad, sot u paraqit edhe mundesi i Lirisë, Elmesin Sejfullau.

Ne debutimin e tij tek seniorve, Sejfullau garon ne kategorine deri me 61 kg, ku ne 1/8’en e finales u takua me francezin e natyralizuar Iurii Siemakin, nga i cili humbi me dush teknik, 11-0.

Mbetet te shohim nese Siemakin mund te shkoj deri ne finale dhe ti mundesoj Elmedinit te paraqitet ne garat e repasazhit.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *