Samed Memaj kërkon triumfin në Francë
June 20, 2018
0 comments
Share

Samed Memaj kërkon triumfin në Francë

Samed Memaj, djaloshi me prejardhje nga Reç, Malesia e Shkodrës por që jeton dhe vepron në Firenca të Italisë këtë fundjavë do të zhvilloj ndeshjen e tij të ardhshme në Thaiboks edhe atë në Francë kundër Morgan Adrar.

Memaj thotë se për këtë ndeshje është përgatit maksimalisht në klubin e tij dhe se pret triumph. Ndryshe, shkodrani ka deri më tani 70 ndeshje në karrierë ku prej tyre ka realizuar 51 fitore dhe 5 barazime. 24 vjeqari me këtë sport ka filluar në vitin 2011 ku gjatë karrierës së tij ka disa tituj, ku ndër ta i është dhënë rasti të ndeshet edhe për titull botë l kundër PTT kampion botëror Thailandes, në In circuit THAI FIGHT. Në ditët në vazhdim agjencia për sporte luftarake “ArenaRing” do të zhvilloj një intervistë interesante me këtë djalosh i cili do të zbuloj karrierën e tij që nga fillimi e deri më tani.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *