Salihu: Kemi kushte fenomenale ne Turqi, bokserët ndihen mirë
May 2, 2017
0 comments
Share

Salihu: Kemi kushte fenomenale ne Turqi, bokserët ndihen mirë

Reprezentacioni i Maqedonisë në boks po i vazhdon përgatitjet në Ajvalik së bashku me reprezentacionin e Kazakistanit, Turqisë dhe së shpejti pritet ti bashkangjitet Shqipëria.

Se si po shkojnë ushtrimet është shpreh njëri prej trajnerave të Maqedonisë, Enver Salihu, për Arena Ring.

“Baza ku jemi duke ushtruar i plotëson të gjitha kushtet për të zhvilluar përgatitje efikase. Ndërkohe duhet cekur se edhe ushqimi është i duhur për boksierët. Këtu shpejt jemi ambientu dhe po zhvillojmë stërvitje të regullta ku besoj se deri më 10 maj kur edhe do të përfundojmë përgatitjet, bokserët tanë do jenë në formë të mirë”, tha Salihu. Në Turqi gjenden du boksier shqiptar Lulzim Ismaili dhe Jasin Lama. Cekim se këto përgatitje i ka mundësuar Komiteti olimpik i Maqedonisë në bashkëpunim me KO të Turqisë.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *