Salihu: Joshua është boksier më i kompletuar se Klitschko
April 27, 2017
0 comments
Share

  Salihu: Joshua është boksier më i kompletuar se Klitschko

 

Vetëm edhe dy ditë mbesin deri tek sfida e madhe e boksit mes kampionit të botës në fuqi Anthony Joshua dhe legjendës Wladimir Klitschko. Ish kampioni evropian në boks, Faton Salihu, për Arena Ring, thotë se fitues i këtij takimi do të jetë Joshua.

“Joshua është një boksier i ri por me përvojë i cili ka një bagazh te madh edhe ne boksin amator duke u shpall kampion olimpik ne vitin 2012 në Londër. Me një fjalë është boksier i kompletuar dhe është i lindur për ketë kategori”, deklaroi Salihu.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *