Salihu i kënaqur me paraqitjen në turneun “Ismet Prapashtica”
October 4, 2017
0 comments
Share

Salihu i kënaqur me paraqitjen në turneun “Ismet Prapashtica”

Të martën në Prishtinë u zhvillua turneu memorial “Ismet Prapashtica” ku morën pjesë edhe tre boksier shqiptar nga Maqedonia, që i përfaqësuan KB Çair dhe Shkëndija, kurse udhëheqës i tyre ishte trajneri i Maqedonisë, Faton Salihu i cili u nda i kënaqur me kualitetin e treguar.

“Shpend Gafuri për kundërshtar kishte boksierin Shpetim Bojoku nga Kosova qe ishte edhe pjesëmarrës ne kampionatin evropian dhe fitues i turneut ndërkombëtar por Shpendi tregoj boks cilësor ku me një ndeshje te barabartë humbi 2 me 1. Nga ana tjetër, Alim Nasufi boksoj me Besart Karahasin dhe në fund u shpall meqi me luftarak. Lulzim Ismaili boksoj ne stilin e Muhamed Alis kundër bullgarit dhe triumfoi me 3:0”, njoftoi për ArenaRing, Faton Salihu.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *