Salihu: Gjithçka gati për “Gongun e Artë”
November 7, 2018
0 comments
Share

Salihu: Gjithçka gati për “Gongun e Artë”

Për herë të 48 në Shkup, nga 9 deri më 10 nëntor, do të zhvillohet turneu tradicional Gongu i Artë në sportin e boksit. Në edicionin e 48 do të marrin pjesë më shumë se 40 boksierë nga vendet ballkanike dhe nga Evropa.

Në këtë event sportiv, pjesëmarrjen e kanë konfirmuar 8 boksierë nga Kosova dhe 6 nga Shqipëria. Sfidat e gjysmëfinales do të zhvillohet më 9 nëntor, ndërsa më 10 nëntor do të zhvillohet luftërat finale, në palestrën sportive “Boris Trajkovski”, në Shkup. Nga boksierët shqiptar për Maqedoninë do luftojnë Denis Muharemovski, Alim Nasufi, Lulzim Ismaili dhe Arsim Etemi. Në këtë eveniment do marrin pjesë shtete si Shqipëria, Bullgaria, Kosova, Polonia, Romania, Sllovenia, Serbia dhe Maqedonia.

“Kemi punuar maksimalisht që me arrit qëllimin tonë që të organizojmë një eveniment ashtu qysh i ka hije këtij turne tradicional. Në këtë aktivitet do marrin pjesë tetë shtetë ku presim edhe shumë lufta interesante, andaj ftoj simpatizuesit që të vijnë sa më shumë simpatizues sepse do ketë kualitet në lufta”, tha nënkryetari i federatës së boksit të Maqedonisë, Faton Salihu. Pritet të zhvillohen 14 ndeshje në gjysmëfinale dhe 9 në luftërat e finales. Ndeshjet do të zhvillohen në Palestën “Boris Trajkovski” në Shkup. Të premten duke filluar në ora 17:00 fillojnë gjysmëfinalet, kurse të shtunën duke filluar në ora 12:00 ndeshjet finale.

 

 

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *