Sajra Morina edhe pse ishte fenomenale, ajo dëmtohet nga gjyqtarët
July 3, 2017
0 comments
Share

Sajra Morina edhe pse ishte fenomenale, ajo dëmtohet nga gjyqtarët

Sajra Morina nga KK “Forca” e Shkupit edhe pse kishte një paraqitje fenomenale në kupën botërore  që u zhvillua në Umag të Kroacisë, në fund nuk arriti të fitoj medalje, duke i falënderuar gjyqtarëve që e dëmtuan atë rëndë edhe atë në sekondat e fundit, kur ajo në përballjen me sllovaken, Kridova Sara edhe pse humbtë me rezultat 2:0, në sekondën e fundit ajo plason një uramavashi mirëpo gjyqtarët ishin të ndarë në vlerësim dhe e dëmtuan shkupjanen. Deri në gjysmëfinale arriti kështu,  në xhiron e parë kishte qenë e lirë.

Në të dytën mposhti Banat Paulina nga Polonia me 8:1, për të fituar më pas edhe Anja Loliq nga Bosnja me 10:0. Më pas ishte më e mirë edhe se rusja, Potemina Anastasija 8:1. Ndryshe, Sajra kishte ne kategori 81 kundershtar dhe kjo flet per fuqine e ketij aktiviteti.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *