Sajra Morina e pamëshirshme në Bullgari
March 17, 2018
0 comments
Share

Sajra Morina e pamëshirshme në Bullgari

Sajra Morina anëtarja e Keiksit nga Shkupi ka arrit një rezultat të mrekullueshëm në turneun e fuqishëm ndërkombëtar që u zhvillua sot në Sofij të Bullgarisë. Morina deri tek medalja e artë erdhi pasi mposhti tre kundërshtarët e saja, madje duke mos humbur asnjë pikë. Ky rezultat e ka gëzuar shumë Sajrën andaj ajo pas turneut u shpreh
“Jam shumë e gëzuar nga ky rezultat sepse të njejtën e arrita duke i falënderuar edhe punës së palodhur që kam pasur me trajnerët e mi. Kam qen në një formë të mirë dhe këtë e dëshmova në Bullgari. Sivjet më presin shumë gara ku pres të vazhdoj kështu edhe në të ardhmen”, tha Morina. Ndryshe, në këtë aktivitet ka treguar lufta mjaft të forta edhe Arta Bushi duke fituar medaljen e bronztë edhe pse ajo e meritonte edhe të artën, por në disa momente nuk ishte me fat.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *