Sajra Morina dhe Mevlud Memeti të pandalshëm në Bulgari
March 18, 2019
0 comments
Share

Sajra Morina dhe Mevlud Memeti të pandalshëm në Bulgari

 

Gjatë fundjavës në Sofje të Bullgarisë u zhvillua turneu i fuqishëm i karatesë “Nikon Open” ku morën pjesë edhe disa sportist shqiptare nga Maqedonia.

Kështu anëtarët e KK “Keiks” nga Shkupi, Sajra Morina dhe Mevlud Memedi arritën të fitojnë medalje të arta, kurse vendin e dytë e mori Arta Bushi. Kësaj radhe edhe pse tregoi lufta të shkëlqyera me bronz u desh të pajtohet, Jusra Ademi.  Kjo e fundit edhe pse ishte më e mirë se kundërshtarja e saj, pas një gabimi që bëri në gjysmëfinale u desh të përshëndetet nga finalja. Nga ana tjetër, lufta të shkëlqyera kanë treguar Morina dhe Memedi të cilët pa probleme të mëdha dhe me përballje atraktive me meritë u ngjitën në piedestalin më të lartë.

“Jam shumë e gëzuar që arrita të triumfoj në një garë të fuqishme siç është Nikon Open. Nga ky vit pres shumë suksese dhe shpresoj t’ia arrij qëllimit”, tha Morina për “ArenaRing”. Poashtu i kënaqur me paraqitjen e tij ka qen Memedi. “Jam në formë të shkëlqyer dhe kjo u pa nga luftërat që i tregova në tatami. Në finale u desh te ndeshem me shokun tim nga klubi Ubejd Durakovic, por ky është sport dhe në fund fitoi ai që është më i mirë që në këtë rast isha unë”, deklaro Mevludi.

Ndryshe, medalje tw artw nga ky klub fitoi  edhe Beriz Kurtanovic, kurse bronz Anastasija Dimitrovska.

 

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *