Rustemovski dhe Iseni pritje në ARS para fillimit të KB
April 28, 2023
0 comments
Share

Rustemovski dhe Iseni pritje në ARS para fillimit të KB

Alen Rustemovski dhe Arijan Iseni, do ta përfaqësojnë Maqedoninë në Kampionatin Botëror të Boksit për Seniorë, i cili do të mbahet nga 1 deri në 15 maj në Tashkent të Uzbekistanit, patën pritje me drejtorin e Agjencisë për Rini dhe Sport.

Në prani të trajnerit Jove Petrovski dhe ish kampionin evropian si dhe nënkryetar i Federatës së Boksit, Faton Salihu, të dy boksierët prezantuan pritjet e tyre nga performanca e garës më të madhe botërore ku do të ketë një mundësi të shkëlqyer për të prezantuar boksin maqedonas. Alen Rustemovski do të performojë në kategorinë deri në 57 kg, ndërsa Iseni në kategorinë deri në 80 kg.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *