Ruiz reagon ndaj prezantimit të Furyt
September 12, 2019
0 comments
Share

Ruiz reagon ndaj prezantimit të Furyt

Kampioni i unifikuar në kategorinë e peshave të rënda, Andy Ruiz Jr, ka reaguar ndaj mënyrës se si u prezantua Tyson Fury para mediave.

Ish-kampioni i unifikuar i botës do të ndeshet të shtunën me të pamposhturin Otto Wallin, pikërisht në fundjavën kur edhe zhvillohen festimet për Ditën e Pavarësisë së Meksikës.

Për këtë arsye, Tyson vendosi që për nder të Meksikës të paraqitej me maskë dhe simbole të atjeshme, por kjo nuk i ka pëlqyer kampionit në fuqi të IBF, IBO, WBA dhe WBO.

“Tyson Fury po flet gjëra pa lidhje. Ai po e përfaqëson Meksikën – ai madje nuk është meksikan, çfarë gjëje pa lidhje është. Një britanik i ndyrë, ai nuk është as meksikan, duke mbajtur një flamur meksikan, njeri i ngatërruar”, ka shkruar amerikano-meksikani në një postim në rrjetet sociale.

“Qëndro në rrugicën tënde, përfaqësoje vendin tënd, Tyson Fury, përfaqësoje vendin tënd, përfaqëso atë që përfaqëson. Ai duhet të qëndrojë në korsinë e tij – duke prezantuar atë nga është, nuk duhet ta përfaqësojë një vend tjetër që nuk është as afër tij”, ka thënë më tej kampioni.

Fury dhe Wallin do të ndeshen në T-Mobile Arena në Las Vegas, ndërsa pas këtij dueli britaniku ka caktuar një rimeç me Deontay Wilder.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *