Ruiz po mban dietë strikte për t’u rikthyer në formë
September 17, 2019
0 comments
Share

Ruiz po mban dietë strikte për t’u rikthyer në formë

Andy Ruiz e ka filluar një dietë strikte për t’u rikthyer në formë para rimeçit me Anthony Joshuan që zhvillohet më 7 dhjetor.

Kampioni i botës në peshat e rënda aktualisht peshon 120 kilogramë para ripërballjes me boksierin britanik, e që dëshiron të humbet në peshë.

Mirëpo, meksikano-amerikani dëshiron të humbet peshë sa më shpejtë që të jetë e mundur në mënyrë që ta mbrojë titullin e kampionit të botës në Arabinë Saudite.

Andy Ruiz duke e nokautuar Anthony Joshuan (Foto: Al Bello/Getty Images/Guliver)

“Ai është mbipeshë, por asgjë nuk mund të ndikojë në paraqitjen e tij dhe këtë e ka treguar edhe në të kaluarën”, thuhet në deklarimin e kompanisë që po përkujdeset që Ruiz të rikthehet n formë, Zo Meal Plans.

E pranon Joshua: Ruiz është më i miri në botë në kategorinë e peshave të rënda

“Kujtojeni se ai është kampion i peshave të rënda dhe jo në atë të lehta. Ne po tentojmë që ai të ushqehet shëndetshëm. Më shumë frute dhe perime, por organizimi i tij i tretë mjaftë mirë. Ai është shumë serioz në dietën e tij”, kanë thënë nga kjo kompani.

Në anën tjetër, joshua është i bindur se mund t’i rikthej të tre titujt, WBA, WBO dhe IBF, sërish në brezin e tij.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *