Rudina Aliu sivjet pret medalje nga Kampionati Ballkanik
May 17, 2017
0 comments
Share

Rudina Aliu sivjet pret medalje nga Kampionati Ballkanik

Të premten në Stamboll të Turqisë do të zhvillohet kampionati ballkanik në karatë për fëmije, kurse pjesëmarrës do jenë edhe katër garues nga KK Kushtrimi nga Hasanbegu.

Njëra prej atyre që pritet rezultat është Rudina Aliu e cila është edhe dy herë kampione e Maqedonisë. Për të është pjesmarja e dytë në një eviniemnt të tillë, por kësaj radhe ajo pret edhe medalje.

“Së bashku me trajnerin tim Irfan Aliu kemi ushtruar nga dy herë në ditë dhe mendoj se jam maksimum e përgatitur. Vjet në Beograd nuk arrita të kurorëzohem me medalje, por sivjet do të bëj çmos që të arrij qëllimin tim”, deklaroi Rudi për Arena Ring, e cila është edhe fituese e shumë medaljeve si në vend ashtu edhe jashtë saj. Ndryshe, nga ky klub si përfaqësues të Maqedonisë do të garojnë në KB edhe Emir Ramadani, Xhejlan Jahii dhe Pashtrik Avdiu.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *