Rudina Aliu shpallet luftarja më e mirë
September 23, 2019
0 comments
Share

Rudina Aliu shpallet luftarja më e mirë

Gjate fundjaves ne qytetin e Tetoves u mbajt turneu nderkombetar “Kupa e Art 2019” ku moren pjes afer 400 garues nga shtete te ndryshme.Edhe klubi i karates Kushtrimi mori pjes ne ket turne me 5 garues te cilet ariten te gjithe te fitojn medalje 3 vende tpara dhe 2 vende te dyta.


Dhe Rudina Aliju u shpall garuesja me e mire ne kategorin kadet vajza lufta. Deri te ky epitet ajo erdhi me plot merrite pasi ishte shume me e mire se kundershtaret e saja. 


-Rudina Aliju kadete lufta -54 kg vendi ?
-Azra Abdullahu juniore lufta -59 kg vendi ?
-Emir Ramadani 13 vjet lufta -55 kg vendi ?
-Rexhep Rushiti 13 vjet lufta -50 kg vendi?
-Medin Dema junior kata vendi ?.
Trajneri Irfan Aliu ndjehet i knaqur nga ky rezultat edhe nga garuesit dhe me shpres qe te vazhdojm keshtu.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *