Rudina Aliu shkëlqen në turneun ballkanik
December 16, 2019
0 comments
Share

Rudina Aliu shkëlqen në turneun ballkanik

Gjatë fundjavës në Shkup u zhvillua turneu Ballkanik i karatesë për kadet, Junior dhe U21, ku morën pjesë mbi 300 garues. Në këtë aktivitet të fuqishëm ka shkëlqyer karateistja e KK Kushtrimit, Rudina Aliu (kadete, -54kg) e cila fitoi medaljen e artë duke fituar 5 kundërshtaret e saja. Ajo me këtë rezultat u shpreh shumë e kënaqur dhe falënderoi familjen dhe klubin që e mbështesin.

“Për këtë gare jam përgatit maksimalisht dhe kjo u dëshmua me luftat e fuqishme që i tregova në tatami. Falënderoi familjen time si dhe trajnerët që më mbështesin vazhdimisht për të arritur rezultate. Shpresoj se edhe viti 2020 do jetë pozitiv për mua”, tha Aliu.

 

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *