Rudaj kunder iranianit Reis për titullin prestigjoz
October 14, 2023
0 comments
Share

Rudaj kunder iranianit Reis për titullin prestigjoz

Luan Rudaj po bëhet gati për ta mbrojtur titullin e kampionit të botës.

Garuesi kosovar i sportit Muay Thai ka zbuluar këtë të shtunë kundërshtarin e tij, Reisi, i cili vije nga Irani.

“Kundërshtari me një përvojë shumëvjeçare dhe ndër kundërshtarët më të fortë, sfiduesi zyrtar, vjen nga Irani. Kjo do të jetë një betejë shumë e vështirë, ju siguroj. Titujt na përkasin neve!”, shkroi Rudaj në llogarinë e tij në “Facebook”.

Meçi do të zhvillohet më 11 nëntor, në palestrën e sporteve “Habib Zogaj”, në Malishevë

Rudaj është më prejardhje nga Malisheva, por jeton në Zvicër. Ai është njëri prej sportistëve më të suksesshëm që i ka pasur ndonjëherë Kosova.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *