Ronda Rousey, në nëntor debutimi në WWE ndaj Charlotte Flair
September 25, 2017
0 comments
Share

Ronda Rousey, në nëntor debutimi në WWE ndaj Charlotte Flair

Ronda Rousey mund të debutojë në World Wrestling Entertainment (WWE) në nëntor të këtij viti, duke hequr dorë përfundimisht nga UFC-ja. Fjalët për kalimin e ikonës së arteve marciale mikse nga kafazi në ring kanë kohë që qarkullojnë, por orët e fundit, mediat amerikane bëjnë me dije se Rousey mund të duelojë ndaj Charlotte Flair në nëntor. Një përballje që do të jetë pjesë e WrestleMania.

Ronda Rousey gjate nje dueli ne kafaz

Kohët e fundit, Rousey është parë shpesh duke u trajnuar në një qendër të WWE-së në Florida, ndërkohë që edhe më parë ka qenë pjesë e WrestleMania. Por pasi humbi titullin dhe famën e dikurshme, ikona e arteve marciale mikse është gati të ndërtojë një karrierë të re në World Wrestling Entertainment. Gjithsesi, kjo gjë ende nuk është zyrtarizar edhe pse drejtuesit e WWE-së prej kohësh i kanë bërë ofertë Rousey.

Charlotte Flair ikone e WWE-se

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *