Rinor Berisha ndeshet në parameç të Florian Markut
January 15, 2018
0 comments
Share

Rinor Berisha ndeshet në parameç të Florian Markut

Kikboksieri kosovari, Rinor Berisha, më 11 shkurt do të ngjitet sërish në ring, por tash do të mbroj ngjyrat e klubit të ri edhe atë të shkollës së Florian Markut. Kundërshtar i Rinorit do jetë Marco Habel, i cili deri më tani ka tre ndeshje dhe të gjitha fitore.

Takimi do të zhvillohet në Linz të Austrisë si parameq i ndeshjes kryesore të mbrëmjes ku Florian Marku në MMA do të ndeshet me Maxim Maryanchik. “Jam shumë i përgatitur për këtë ndeshje dhe mezi po pres mu fut në ring për të treguar teknikat e reja që i kam ushtruar tek klubi im i ri dhe me trajnerin, ekspertin e këtij sporti, Florian Marku.

Shpresoj se do të vij deri tek një fitore, sepse dua që edhe viti të më nis me pozitivistet”, deklaroi Rinor Berisha, për portalin për sporte luftarake, ArenaRing.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *