“Rinia” me 8-të medalje nga Tetova
September 19, 2017
0 comments
Share

“Rinia” me 8-të medalje nga Tetova

Gjatë fundjavës, klubi i karatesë “Rinia” nga Mateçi i komunës së Likovës ka marrë pjesë në turneun ndërkombëtarë “Tetova Open 2017”. Ata morën pjesë me 10 garues, kurse u kthyen me 8 medalje.

“E filluam sezonin vjeshtor dhe shpresojmë në vazhdim të arrijmë suksese edhe më shumë”, tha trajneri i klubit Seful Osmani.
Ja rezultatet:

1.Nedim Shaqiri vendi parë 2006 -35kg
2.Arsim Abdullai vendi parë 2005 -42kg
3.Fisnik Shaqiri vendi tretë 2007 -35kg
4.Ardit Nuhiji vendi tretë 2006  -40kg
5.Nejazi Bakiji vendi tretë kadet -57kg
6.Omer Musliji vendi tretë kadet -63kg
7.Kudret Ferizi vendi tretë kadet -70kg
8.Nejazi Hamidi vendi tretë junior -55kg
9.Shuajb Ramadani pa plasman
10.Bafqar Musliji pa plasman

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *