Rikthehet në ring Edison Demaj  
May 29, 2020
0 comments
Share

Rikthehet në ring Edison Demaj  

Boksieri me prejardhje nga Peja, por që jeton dhe vepron në Hamburg të Gjermanisë, Edison Demaj, pas përfundimit të pandemisë së Corona Virus prêt të bëjë rikthimin e tij në boksin profesionist pas  1 viti e gjysmë pauzë. Ai tregon se ndeshja e tij e fundit e ka dëshpëruar shumë pasi ia morën luftën gjyqtarët, mirëpo këtë do ta përmirësoj shumë shpejt duke kërkuar revansh. Demaj nga tani ka filluar të ushtroj me trajnerin e ri që ka qen ish kampion i botës në WBC ku edhe po ja tregon shumë teknika dhe fshehësira të reja ku të njëjtat do ti aplikoj në ndeshjet e ardhshme.

Ndryshe, portali për sporte luftarake “ArenaRing” në ditët e ardhshme do të zhvilloj edhe një intervistë ekskluzive ku kosovari do të shpalos karrierën e tij, duke filluar nga boksi amator ku ka zhvilluar 72 ndeshje e deri tek ai profesinalizëm ku ka skore 3.1.0.

Na ndiqni

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *