Riad Rexhepi më i miri tek turneu “Mentaz Allajbegu”
May 27, 2017
0 comments
Share

Riad Rexhepi më i miri tek turneu “Mentaz Allajbegu”

Në Prizren per here te trete nen organizim te Federatës se mundjes se Kosovës, është mbajtur turneu mbarëkombëtar “Mentaz Allajbegu”.

Ne ketë aktivitet morën pjesë mbi 80 mundës nga  Shqipëria, Kosova e Maqedoni. Madhështinë e këtij evenimenti ia shtoj edhe prezenca e Kryetarit te Kuvendit te Kosovës, z.Kadri Veseli bashke me strukturat udhëheqëse te Komunës se Prizrenit si dhe legjenda e gjallë e mundjes shqiptare, Shaban Sejdiu.

Ne fund te turneut ne plasmanin ekipor ne vendin e pare u rendit Maqedonia, e dyta Kosova dhe e treta Shqipëria. Mundësi me i mire i turneut u shpall Riad Rexhepi nga Maqedonia, ndërsa mundesja me e mire u shpall Diellza Gashi nga Kosova.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *