Rexhepi e Jashari me sukses mesatar nga Kupa evropiane
May 9, 2017
0 comments
Share

Rexhepi e Jashari me sukses mesatar nga Kupa evropiane

Gjatë fundjavës në Ploeshti të Rumanisë u zhvillua Kupa evropiane për kadet ku morën pjesë edhe reprezentatuesit e Maqedonisë, Arbresha Rexhepi, Edi Sherifovski dhe Hamza Jashari. Ky i fundit mposhti dy garues, italianin Kondro dhe Halunkov nga Ukraina, kurse pwsoi edhe nga Demirel i Turqisë.

Nga ana tjetër, Rexhepi mposhtu Perehrest nga Ukraina si dhe bjellorusen, Knusheskaja, për te humbur nga Barga qe vinte nga Ungaria. Në repasazh ajo dëmtohet rwndw nga gjyqtarwt duke ia dorëzuar luftwn vendases Paska. Në fund Edi Sherifovski pësoi humbje në xhiron e parë nga Adam Konig i Çekisë me ipon dhe vazari. Në këtë aktivitet morën pjesë mbi 550 xhudistë nga 27 shtete pjesëmarrëse. (A.R.)

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *