Ramadani dhe Rakipi humbin në Zvicër, trajneri i kënaqur me paraqitjen
September 25, 2017
0 comments
Share

Ramadani dhe Rakipi humbin në Zvicër, trajneri i kënaqur me paraqitjen

Gjatë fundjavës nw Zvicwr u zhvillua turneu “Fight Night” ku morën pjesë edhe dy kikboksier nga Gostivari.

Të dy edhe pse patën paraqitje të mirë në fund u desh të pajtohen me humbje. Kështu,  Bajram Ramadani pësoi 2-1 nga kundërshtari  Patric Graf nga Zvicra kurse Elmazi Rakipi humbi nga portugezi, Lee jones.

Trajneri i tyre, Samir Nuredini, tha se dy garuesit e tij e dhanë maksimumin. “Unë si trajner jam i kënaqur me te dy garuesit e mi qe dhanë maksimumin me kundërshtaret qe i patën shume të forte dhe me shume përvoje. Ne si klub nga ky vit kemi filluar me ndeshje profesionale dhe normal që na mungoi përvoja profesionale. Andaj edhe nuk kërkova shumë rezultate”, deklaroi për portalin për sporte luftarake “ArenaRing”, Nuredini.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *