Radhën e ka Joshua – Parker, ja kur do të zhvillohet super meçi
March 5, 2018
0 comments
Share

Radhën e ka Joshua – Parker, ja kur do të zhvillohet super meçi

Përveç duelit Wilder – Ortiz, muaji mars na sjell edhe një tjetër super meç këtë muaj.

Anthony Joshua do të ngjitet përsëri në ring më 31 mars për t’u përballur me Joseph Pakerin.

Anthony Joshua dhe Joseph Parker do të ndeshen për titujt IBF/WBA/WBO.

Ky padyshim se do të jetë një nga meçet më të mira të vitit.

Joshua ka bërë deri më tani 20 duele, të cilat i ka fituar të gjitha me K.O

Edhe Joseph Parker është i pamposhtur. Parker ka 24 meçe (të gjitha të fituara), 18 prej tyre me K.O.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *