Publikohet lista e luftëtarëve që do ndeshen në mbrëmjen bamirëse në Prishtinë
July 25, 2017
0 comments
Share

Publikohet lista e luftëtarëve që do ndeshen në mbrëmjen bamirëse në Prishtinë

Organizatorët e Galla mbrëmjes humanitare që do të zhvillohet të Shtunën në Prishtinë kanë dal edhe me emrat zyrtar që do të ndeshen në këtë eveniment bamirës. Kështu, janë parapa mbi 25 ndeshje në ThaiBoks, Boks dhe MMA.

Sipas listës së publikuar shihet se kemi të bëjmë më një aktivitet mjaft të fuqishëm, kur bëhet fjalë kualiteti i këtyre luftarëve që secili ka sukseset e veta evropiane e botërore. Madje edhe kundërshtarët e tyre që vijnë nga jashtë kanë suksese mjaft respektueshme.

Kështu, organizatori Mustaf Kicaj, ish kampion i katërvishtë i Botës dhe menaxheri nga Shkupi, Evren Dalipi, ftojnë sipatizantët, biznismenët por edhe sportistët e njohur të ndihmojnë këtë mbrëmje bëmirëse, pasi të githa mjetet e fituara do shkojnë për fëmijë me nevoja dhe jetim.

Ju lutemi ndihmoni fëmijët dhe për këtë mundeni të kontribuoni në:

Credit Suisse Bank CH41 0483 5150 4281 9100 2 

Shoqata Benefiz Event  SWIFT/BIC code: CRESCHZZ80A

Ndeshjet 

HEKURAN AVDYLAJ         VS           ZAFIRIS STAVROS (Greqi)                             76 KG    K-1

DARDAN AVDYLAJ           VS           MARSEL PAPAGEORGIOU (Greqi)            82 KG    K-1

FAHIR BATJARI                  VS           DANIJEL ARANDJELOVIC (Mali I Zi)           77 KG    K-1

DRITAN BARJAMAJ         VS           EDIS BESIC (Bosnja)                                         100KG   MMA

KORAB SINANI                  VS           TSAKIRAKIS PANAGIOTIS (Greqi)                70 KG    K-1

EDI SHEHAJ                         VS           KIOSE SIFIS (Greqi)                                          70 KG       K-1

ADNAN ALIC                      VS           FRANK KORTZ (Gjermani)                            100KG   MMA

BESTARE KICAJ                  VS           TSILIGARIDOU AGGELIKI (Greqi)             48KG     MMA

SENAD GASHI                    VS           EDIN PULAHO (Bosnja)                                  100KG   BOX

VALTRIM SALIU                                VS           PAPAIOANNOU GIANNIS (Greqi)    68KG     K-1

VALDRIN IGRISHTA         VS           EGZON BITICI (Mali I Zi)                                 63 KG    K-1

KOSOVAR KICAJ                               VS           JASMIN UKOVIC (Mali I Zi)            70 KG    K-1

ALBIN  LIMANI                  VS           AMAR FETAHOVIC (Mali I Zi)                       65 KG    K-1

MIGJEN SHALA                 VS           TSARTSITALIDIS CHRISTOS (Greqi)            81KG     K-1

EDON MULAJ                     VS           TSIRIKOUDIS KOSTAS (Greqi)                     76KG     K-1

IGLI METUSHI                    VS           SERIF DINOS (Greqi)                                       65KG     K-1

ILDA LELO                            VS           METSKA GIOTA (Greqi)                                 60KG     K-1

RINOR BERISHA                                VS           DZENAN NOVALIC (Bosnje)           80 KG    K-1

ANTONIO DONEV            VS           BAJRAM RAMADANI (Maqedoni)                     65 KG    K-1

FLAMUR NRECAJ              VS           HAJRO HALILOVIC (Mali I Zi)                        60 KG    K-1

RIFAT BENLI                        VS           ADNAN LICINA (Mali I Zi)                              70 KG    K-1

ENEA KURTI                        VS           BELLI MPAGIA (Greqi)                                   61 KG    K-1

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *