Promoteri Heran: Fury po largohet nga boksi për t’u fokusuar në WWE
October 21, 2019
0 comments
Share

Promoteri Heran: Fury po largohet nga boksi për t’u fokusuar në WWE

Eddie Hearn ka thënë se Tyson Fury po largohet dalëngadalë nga boksi për t’u fokusuar më shumë në WWE.

Ish-kampioni i botës në peshat e rënda ka vendosur që të futet në sportin e arteve marciale, derisa do të debutojë ndaj Braun Strowman më 31 tetor.

Kjo përballje në Arabinë Saudite do t’i sjellë britanikut një shumë prej 15 milionë euro – pak muaj pasi nënshkroi mega-marrëveshjen me TopRank dhe ESPN me një shumë prej 83 milionë euro.

Pas fitoreve ndaj Tom Schwarz dhe Otto Wallin, Fury pritet që të ripërballet me Deontay Wilderin më meçin e shumëpritur në vitin 2020.

Por, në këto javët e fundit ai është fokusuar më shumë në WWE, derisa promoteri Heran ka thënë se ai po mendon të largohet nga boksi.

“Dëgjojeni Tysonin (Furyn). Ai o bëhet gati të publikojë një këngë të re për Krishtlindje, ai po merret me WWE – mendja e tij është e përkushtuar vetëm aty, po e jeton jetën, unë i dëshiroj vetëm fat”, ka thënë pormoteri i njohur.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *