Promoteri Florian Gelev premton spektakël në USTER
February 23, 2022
0 comments
Share

Promoteri Florian Gelev premton spektakël në USTER

Promoteri Florian Gelev, një djalosh me plot energji po mundohet që ti sjell boksit profesionist në Zvicër një fryme te re te punës dhe me një koncept ku nuk parasheh shumë njerëz siç thotë ai “Shumë kuzhinierë e prishin lëngun” dëshiron të sjell vetëm spektakle. Ai zbulon se punon me një grup të vogël, ekskluziv, ku përfshihen djemtë nga kompania “Glory Bomb” Wally Blattner dhe Benji Jann, si dhe kompania “Arena Ring” me  Avdyl Salihu. Në këtë mbrëmje janë planifikuar të zhvillohen katër ndeshje profesioniste dhe 6 deri 8 përballje amatore. Nga boksierët profesionist në ring do të paraqiten Ramadan Hiseni, Denis Dauti, Alfred Kqira dhe Riko Giger që do të ndeshen me kundërshtar nga Spanja, Ukraina, Gjeorgjia dhe Maqedonia e veriut.

 ArenaRing: Si po shkojnë përgatitjet për eventin e juaj të parë?

 Gelev: Zvicra nuk është një treg i lehtë. Publiku helvetik kërkon shumë. Projektet që trajtohen pa motiv dhe pasion nuk marrin shumë vëmendje në Zvicër. Atletët tanë të boksit meritojnë që ne të bëjmë gjithçka që është e mundur për t’u ofruar atyre një fazë profesionale gjatë përgatitjes së tyre. Një boksier konkurron jo vetëm për të fituar, por edhe për të mahnitur turmën.

ArenaRing: Sa ndeshje janë në program?

Gelev: Kemi planifikuar katër ndeshje në boksin profesionist dhe 6 deri 8 përballje në atë amator.

 ArenaRing: Cila ndeshje do të jetë kryesorja?

Gelev: Ramadan Hiseni, i pamposhtur në 14 ndeshje, hyn në luftën kryesore. Kundërshtari i tij është spanjolli George Vallejo. Një tjetër përballje spektakolare do të jetë meçi mes Denis Dautit dhe Vladyslav Baranov nga Ukraina. Kushdo që e njeh Dautin e di se ai ka një djalë të fortë me grusht. Nga ana tjetër, Baranov njihet për cilësitë e tij të ashpra.

ArenaRing: Kush janë kundërshtarët dhe sa informacione keni për ata?

Gelev: Synimi ynë kryesor ishte të bashkonim luftime të mira dhe mbi të gjitha garuese. Paraprakisht, ne shikuam dhe analizuam opsione dhe kundërshtarë të ndryshëm për atletët tanë për të gjetur më të mirët. Një falënderim i madh shkon për ndërmjetësuesin (Matchmaker) e eventit, partnerin tonë të biznesit Avdyl Salihu për mbështetjen e tij në përzgjedhjen dhe organizimin sa më të mirë të eventit tonë.

ArenaRing: Sa mbështetje keni nga sponsorët zviceranë dhe institucionet?

Gelev: Këtu punojmë sipas motos “më pak është më shumë”. Ne i drejtohemi në mënyrë specifike sponsorëve dhe partnerëve që besojmë se i përshtaten konceptit të ngjarjes. Një sponsor e sheh kontributin e tij si një investim, jo vetëm tek sportistët, por edhe tek kompania e tij. Investimi duhet të paguajë për sponsorin . Më shumë vëmendje për kompaninë e tij, më shumë kërkesa për klientët, më shumë shitje, një reputacion më i mirë. Për këtë ne zhvillojmë një koncept individual marketingu me secilin prej partnerëve tanë të biznesit.

ArenaRing: Tregoni më shumë për biletat si mund të jenë ato rezervuar?

Gelev: Thamë lamtumirë fletushkave dhe posterave. Sot, rrjetet sociale ofrojnë mundësi reklamimi me të cilat ne mund t’i drejtohemi drejtpërdrejt grupit tonë të synuar, tifozëve të boksit, dhe t’i inkurajojmë ata të blejnë një biletë. Ka ikur kohët kur boksierëve iu dorëzuan një pirg biletash për t’i shitur ato. Procesi ynë i shitjeve zhvillohet ekskluzivisht online. Një shërbim i shkëlqyer ndaj klientit është në dispozicion të klientit dhe ai mund të zgjedhë opsionin më të përshtatshëm të pagesës për veten e tij nga një gamë e gjerë opsionesh. Duhet të jetë e lehtë për klientin. Ne nuk kemi kohë për të humbur në procese të lodhshme dhe të modës së vjetër këto ditë. Pra gjithë ata qe dashurojnë te kenë një tiketë mund te blejnë atë online https://tipo.ch/boxing.

ArenaRing: Mendoni se do të jetë arena sportive e mbushur me publik?

Gelev: Zvicra kohët e fundit pezulloi të gjitha masat kundër koronës. Më pas do të jepeshin parakushtet për një arenë të plotë. Andaj presim mbështetje te madhe sepse boksierët tanë kane nevojë për ju.

ArenaRing: Përveç programit sportiv, çka po i ofroni tjetër publikut?

Gelev: Kemi 3 të ftuar special në palestër si Faton Vukshinaj, Arnold Gjergjajn dhe legjendën zvicerane të boksit Stefan Angehrn, por kemi edhe disa befasia për publikun ndër to edhe shume argëtim.

ArenaRing: Bashkëpunëtorët tuaj ?

Gelev: Kemi një fjale te urtë ku thuhet “Shumë kuzhinierë e prishin lëngun”. Ne punojmë në një grup të vogël, ekskluziv. Këto përfshijnë djemtë nga kompania “Glory Bomb” Wally Blattner dhe Benji Jann, si dhe kompania “Arena Ring” me Avdyl Salihu. Pa harruar departamentin tonë në Mbretërinë e Bashkuar të udhëhequr nga Steven Lawrence, i cili gjithashtu po punon në projekte të mëdha.

ArenaRing: Jeni një person plot motivim, cilat janë planet tuaja për të ardhmen?

Gelev: Për të qenë i suksesshëm duhet të ndihmoni të tjerët të arrijnë qëllimet e tyre. Boksierët tanë mund të mbështeten në këtë.

ArenaRing: Kush është Floriani Gelev?

Gelev: Këtu dua të citoj aktorin Will Smith:

“E vetmja gjë që shoh se është dukshëm e ndryshme tek unë është se nuk kam frikë të vdes në një rutine. Nuk do të jem i papunë, pikë . Mund të kesh më shumë talent se unë, mund të jesh më i zgjuar se unë, mund të jesh më seksi se unë, mund të jesh të gjitha ato gjëra që më ke marrë në nëntë kategori. Por nëse hipim në rutine së bashku, ka dy gjëra: ti do të zbresësh së pari, ose unë do të vdes .

Është vërtet kaq e thjeshtë, apo jo?

Nuk do të më lëshosh nga puna. Është një koncept kaq i thjeshtë, themelor. Djaloshi që është i gatshëm nxitimi më i madh do të jetë djali që sapo merr atë top të lirë. Shumica e njerëzve që nuk po marrin vendet që duan ose nuk po arrijnë gjërat që duan në këtë biznes bazohen rreptësisht në nxitimin. Është rreptësisht i bazuar në të qenit jashtë-punuar; bazohet rreptësisht në humbjen e mundësive vendimtare. Unë them gjatë gjithë kohës nëse qëndroni gati, nuk duhet të arrini gati.”

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *