Presidenti i Shqipërisë dekoron Enver Idrizin
April 14, 2017
0 comments
Share

Presidenti i Shqipërisë dekoron Enver Idrizin

Ish kampioni i botës në karate, Enver Idrizi, sot është dekoruar nga presidenti i Shqipwrisw, Nishani me titullin mjeshtër i madh. Kështu Idrizi nw faqen e tij zyrtare ka shkruar.

“Sot jam shume krenar qe mora medaljen me te madhe nderi I kombit, mjeshtër I madh prej Presidentit Nishani. I falënderoj Dashnor Visha si dhe Fatos Skeja, gjithë stafit që punën për këtë medalje e cila nuk është e vetmja e imja po e gjithë trojeve dhe popullit tim kudo që janë, se pa  juve ketë medalje se kisha mare. Falinderit Shqipëri e madhe zoti e bekoftë popullin tim dhe do te jem grith ne shërbimin e popullit shqiptar”, tha Idrizi.

Ndryshe, nga Maqedoni, si mysafir i Idrizit ka qen edhe trajneri i KK Forca, Muharem Imeri si dhe Besnik Murati. (A.R.)

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *